Bir Sayfa Seçin

Yüz Yogası

Yüz Yogası Teknikleri“Yıllara meydan okumak” toksinler ve kimyasallarla dolu yaşlanma karşıtı kremler ve serumlarla çevrili olduğumuz günümüz dünyasında korkutucu bir ifade şekli olabilir. Çünkü bize zorlu bir mücadeleyi çağrıştırır. Güzellik ve gençleşme uğruna harcanan onca zaman, para, çekilen sıkıntılar düşünüldüğünde bu çağrışımı çok da yersiz saymamak gerekir. Ama tüm bunların ötesinde, hiçbir zararlı kimyasal madde, pahalı acı dolu ameliyatlar ya da botoks uygulamaları gerektirmeyen çok daha kolay bir yol vardır: Yüz yogası!

Nasıl vücudu güçlendirmek ve şekillendirmek için yoga yapılıyorsa, yüzü de yüz yogası ile doğal bir biçimde şekillendirip güzelleştirmek, daha genç bir görünüme kavuşturmak mümkündür. Üstelik uzun saatler boyunca değil, günde sadece birkaç dakikanızı ayırarak doğru bir şekilde yaptığınız yüz yogası egzersizleri ile daha güzel, daha gergin ve daha genç bir cilde sahip olmak hayal değildir.

Başlangıçta yüz için egzersiz yapmak fikri, bunu ilk kez duyanlar için tuhaf görünebilir ancak artan sayıda kişinin yapmaya başladığı ve sonuç aldığı yüz yogası günümüz dünyasında yepyeni bir trend halini almaya başlamıştır.

Şimdi, Yüz Yogası Yapmaya Hazır Mısınız?

İşte her yerde uygulayabileceğiniz bazı yüz yogası hareketleri:

  • Gülen Balık Yüzü: Gülen balık, yanakları güçlendirmeye ve sıkılaştırmaya yardımcı olan bir harekettir. Dudaklarınızla normal bir balık yüzü yapın. Sonra gülümseyin. Her iki hareket de eşanlı olmalıdır. 5 kez tekrar edin.
  • Marilyn: Marilyn Monroe’nun isminden gelen bu hareketle daha sıkı dudaklara sahip olunabilir. Sadece dudaklarınızı büzün, ellerinize bastırın ve bir öpücük üfürün. Tekrarlayın.
  • Bebek Kuş: Bu hareket boyun kaslarını güçlendirir, boyundaki sarkmayı ve gerdanları önlemeye yarar. Öncelikle başınızı sağa çevirin. Çenenizi yukarı doğru kaldırın ve dilinizi üst damağınıza bastırın. Sonra gülümseyin ve yutkunun. Bu hareketi orta ve sol taraf için de yapın.
  • Satchmo: Bu isim için, yanaklarında bir sürü hava tutan klakson çalanlardan esinlenilmiştir. Büyük bir nefes alın ve havayı bir yanaktan diğerine geçirin. Bunu 5-10 saniye boyunca havayı kaçırana dek tekrarlayın. Hareketi 5 kez tekrarlayın.
  • Tapınak Dansçısı: Bu hareket kaz ayaklarını ve sarkmayı gidermeye odaklanmıştır. Yüzünüzün geri kalanı hareketsizken gözlerinizi olduğundan daha büyük açın. Yavaşça sola bakın, sonra merkeze geri dönün. Yavaşça sağa bakın, sonra merkeze geri dönün. 10 kez tekrarlayın.
  • Buda: Bu hareket yüzü durgun bir sakinliğe geçirmek için yapılır. Sadece gözlerinizi kapatın ve hafifçe gülümseyin. En fazla sakinliği sağlamak için yüzünüzün geri kalanını tamamen gevşettiğinizden emin olun.
  • Aslan Yüzü – Bölüm 1: Burnunuzdan nefes alın, yumruklarınızı sıkın ve bütün yüz kaslarınızı sıkıştırın.
  • Aslan Yüzü – Bölüm 2: Ağzınızdan nefes verin, dilinizi mümkün olduğunca dışarı çıkarın, gözlerinizi ve ellerinizi olabildiğince açın. Bunu 3 kez tekrar edin.

Gördüğünüz gibi bu her yerde yapabileceğiniz basit hareketlerden oluşan yüz yogası asırlardan bu yana uygulanan bir güzellik formülüdür. Yüz kaslarını doğru şekilde çalıştırarak, yüzdeki kırışıklıkları, sarkmaları önlemek, bir anlamda yaşlanmanın önüne geçmek mümkündür.

İşte tüm bu kolay yüz yogası egzersizlerini yüz yogası kitabında bulabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak yüz yogasi kitabını indirebilir ve hemen uygulamaya koyulabilirsiniz. Artık paranızı ve zamanınızı doğal olmayan, pahalı diğer yöntemler için harcamaya son verin. Doğru şekilde yapacağınız yüz yogası egzersizleri ile her anlamda kazançlı olan siz olacaksınız. Tek yapmanız gereken yüz yogası kitabını incelemeye başlayarak güzelliğiniz adına en önemli adımı atmak!

Daha Fazlası İçin Yüz Yogası Teknikleri Kitap Setini Okuyun!