Bir Sayfa Seçin

Yüz Yogası Kitabı

Yüz yogası kitapları...Yüzde bulunan kasların etkin çalışmasının sağlanmasıyla cildin yer çekimine olan direncini arttıran yüz yogası, düzenli olarak yapıldığında ciltte meydana gelen sarkmaları ve kırışıklıkları engellemektedir.

Deri altında bulunan kaslar özel egzersiz hareketleri ile çalıştırılarak dolgunlaştırılır ve bu da cildin yukarıya doğru kalkmasını sağlar.

Yaş ilerledikçe yer çekiminin etkisi kendini ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar olarak göstermeye başlar.

Tıp biliminde teknolojinin ilerlemesi, bu tip hasar gören ve deformasyona uğrayan bölgelere cerrahi işlemlerin yapılmasını kolaylaştırmaktadır.

Ancak cerrahi operasyonlardan hoşlanmayan, maddi olarak karşılayamayan ve estetik cerrahiden çekinen insanların yapabileceği alternatif yöntem olan yüz yogası, her zaman her yerde yapılabilen ve herhangi bir maddi külfet içermeyen ciddi anlamda olumlu sonuçlara ulaşan bir yöntemdir.

Cildin yaşlanma etkilerinin göstergesi olan ciltteki kırışıklıkların giderilmesinde cilt bakımı önemlidir ancak cildin dış yüzeyindeki gözeneklerin temizlenmesi ve uygun nemlendiricilerin kullanılması cildin ihtiyacı olan bakım için yetersizdir.

Cilt bakımı multidisipliner bir yaklaşımla yapılmalıdır. Yani hem cildin üst tarafına yer alan derinin düzenli olarak ölü derilerden temizlenmesi ve uygun nemlendirici ile nemlendirilmesi gereklidir hem de iç katmanlarda yer alan ve cildin esnekliğini sağlayan kasların hareketlerinin düzenlenmesi gereklidir.

Yüzümüzde yer alan kasları günlük hayatta sadece gülümsemek ve yemek yemek için kullanmaktayız. Düzenli olarak yüz kaslarını çalıştırıcı hareketler içermeyen bu basit harekeler cilt kırışıklıklarının önlenmesini sağlayamamaktadır.

Yüzde alt katmanda bulunan yüz kaslarının hareketinin sağlanması yüz kaslarının istenilen düzeyde sertleşmesini sağlayarak ciltte gerilme oluşturacaktır. Bu gerilme sonucunda da cilt yüzeyindeki kırışıklıklar da azalma ve sarkmalarda belirgin olarak kaybolma sağlanacaktır ve daha genç bir cilt görüntüsü kazanılacaktır.

Yüz derisinin alt katmanlarında bulunan yüz kaslarının çalıştırılması aynı zamanda bu bölgeye gelen kan akımını da fazlalaştıracak ve besin maddeleri ve oksijenin hücrelere daha fazla gelmesini sağlayarak hücrelerin gerekli vitamin ve mineralleri kullanmasına olanak verecektir.

Yüz bölgesindeki kan akımının hızlanması hücrelerdeki serbest radikallerin uzaklaştırılmasında etkin bir rol oynamaktadır. Hücre yapısında olumsuz durumlar yaratan radikaller hücreden uzaklaşarak, ciltte solgunluk, mat görünüm gibi deformasyonlar oluşmasına engel olacaktır.

Etkin bir yüz yogası sonucunda ciltte antioksidan görevi oluşacaktır ve cildin eskisinden daha parlak ve canlı görünmesi sağlanabilecektir. Yüz bölgesinde kan dolaşımının artışı ile kasların hareketlenmesi meydana gelmektedir.

Birkaç hafta sonunda ciltte meydana gelen rengin parlaklığı ve sivilcelerde azalma göze çarpan kalıcı değişiklikler olacaktır.

Yüzde yer alan deformasyonların nedeni, genetik faktörler, stres, güneş ışınlarına yüksek derecede maruz kalma, yanlış beslenme alışkanlıkları, uyku düzeninde bozukluklar, alkol ve sigara kullanımı, yanlış cilt bakımlarının yapılması olarak sıralanabilir.

Ciltte yaşlanma belirtilerinin en belirgin göstergesi olan kırışıklıkları azaltmak ya da önlemek için yapılan kozmetik cilt bakımlarından ziyade yüz yogası yapılması kalıcı ve hızlı bir sonuç beklentisini karşılayabilmektedir.

Gelişen tıp sektörünün botoks, dolgu ve estetik operasyonlarının bir alternatifi olarak görülen yüz yogası, yapılmasının kolaylığı, her zaman her yerde yapılabilir olması ve kalıcılığından dolayı tercih edilmektedir.

yuz-yogasi-satinalAyrıca estetik ameliyatlardan hoşlanmayan ve yaptırmak istemeyen kişilerin başvurduğu alternatif bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Son yılların en önemli güzellik trendlerinden biri olan yüz yogasının doğru ve etkili yapılması gereklidir. Doğru yapılmayan yüz yogası teknikleri sonucunda kırışıklıkların azalması yerine artmasıyla karşı karşıya kalınabilir.

En etkili yüz yogası kitabı olan Yüz Yogası Tekniklerini satın alarak yüz yogası egzersizlerini kolayca yapabilir ve tekniklerin en ince ayrıntılarını bu kitaptan öğrenebilirsiniz.

Günde yarım saatinizi ayırarak yapabileceğiniz yüz yogası egzersizleri ile kırışıklıklara veda edip, taze görünümlü ve sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.